Nowa wersja Comarch ERP Optima 2022.2.1

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2022.2.1.Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim nowe wzory deklaracji rocznych PIT-28(24), PIT-36(29), PIT-36L(18) oraz PIT-37(28). Wprowadziliśmy także zmiany w wyliczaniu zaliczek podatku od wynagrodzenia wynikające z Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 7 stycznia 2022 r., jak również obsłużyliśmy zmiany w wyliczaniu składki zdrowotnej dla przedsiębiorców wynikające z Polskiego Ładu.


Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane z przepisami:

  • Wprowadziliśmy możliwość naliczenia i wydruku deklaracji rocznych PIT-28(24), PIT-36(29), PIT-36L(18) oraz PIT-37(28) wraz z załącznikami na formularzach obowiązujących za rok 2021.

  • Wprowadziliśmy zmiany w wyliczaniu zaliczek podatku od wynagrodzenia wynikające z Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2022 r. w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

  • Wprowadziliśmy zmiany w wyliczaniu składki zdrowotnej dla przedsiębiorców wynikające z Polskiego Ładu

  • Zaktualizowaliśmy słownik kodów ubezpieczenia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 16 grudnia 2021.

  • Udostępniliśmy wydruk Zaświadczenie płatnika składek ZAS-12.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami oraz do aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji:
Comarch ERP Optima 2022.2.1.


Nowa wersja Comarch DMS 2021.2.0 jest już dostępna


W nowej wersji systemu udostępniliśmy dla Państwa szeroki zakres funkcjonalności związanych z nowym modułem: Repozytorium. Wśród kluczowych zmian warto wymienić możliwość automatycznego zapisywania plików dodawanych w obiegu do Repozytorium, funkcję retencji dokumentów, możliwość zarządzania atrybutami z poziomu platformy www (wraz z nowymi opcjami) a także funkcję kosza dla usuniętych dokumentów. Nowy moduł dostępny jest w ramach nowej rozszerzonej licencji na Comarch DMS.

W obszarze obiegu dokumentów współpraca z OCR została rozszerzona o przetwarzanie nr zamówienia i VIN, a także w związku ze stałym rozwojem Comarch OCR wsparcie dla współpracy z Saldeo nie będzie już realizowane.

Dodatkowo z tego miejsca chcielibyśmy poinformować, że grono Klientów Comarch DMS stale rośnie o czym świadczą również wyniki sprzedaży - wzrost o 45% za rok 2021.
Zachęcamy do aktualizacji systemu do wersji 2021.2.0.


Analizy z zakresu Polskiego Ładu w Comarch BI Point


Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, zespół specjalistów Comarch przygotował dwa dashboardy (kokpity menadżerskie) prezentujące jak Polski Ład wpłynie na wynagrodzenia netto poszczególnych pracowników.

Dashboard „Polski Ład - analiza wpływu zmian podatkowych na wynagrodzenia netto pracowników” oraz dashboard „Polski Ład - symulacja rocznego wynagrodzenia pracownika” będą dostępne w najbliższej wersji narzędzia Comarch BI Point (12.1). Jednak aby przyspieszyć dostęp do tych tak istotnych dzisiaj danych, już teraz udostępniamy przygotowane przez nas analizy >>.

Więcej informacji o udostępnianych dashboardach, ich opis oraz sposób przeprowadzonych wyliczeń znajduje się tutaj >>.


Comarch sPrint Beta już wkrótce dostępny!


Długo wyczekiwana premiera nowego narzędzia do wydruków zbliża się wielkimi krokami. Przypomnijmy - Comarch sPrint to aplikacja, dzięki której użytkownicy systemów ERP sprawnie wydrukują dowolny dokument na podstawie danych z systemów źródłowych. Ponadto będą mogli skorzystać z intuicyjnego Edytora, w ramach którego stworzą swój własny wydruk od podstaw lub też wprowadzą zmiany we wcześniej przygotowanych szablonach.

Dowiedz się więcejJuż wkrótce każdy użytkownik Comarch ERP Optima będzie mógł przetestować Comarch sPrint. Aplikacja w wersji Beta pojawi się bowiem jako jedna z możliwości wykonania wydruku dokumentu. Aby być na bieżąco, zachęcamy do śledzenia informacji na Społeczności.

Dodatkowo, również tam pojawi się informacja skąd pobrać instalator Comarch sPrint oraz gdzie znajdzie się zestaw pierwszych standardowych szablonów, a także z jakich materiałów marketingowych można skorzystać.

Jednocześnie informujemy, że jest to aplikacja w wersji Beta, która ma na celu umożliwić użytkownikom zaznajomienie się z nowym narzędziem oraz przetestować jego możliwości. W związku z tym liczymy na uwagi dotyczące działania narzędzia oraz jego ergonomii, a także propozycje kierunków jego rozwoju. Wszelkie pytania, wątpliwości czy uwagi można zgłaszać w naszym systemie SOZ lub na Społeczności.

Na skróty:
© 2019 by Soft-DC KOMPUTERY, 63-600 Kępno, ul Przemysłowa 1A